Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama firma, yapı, etkinlik, ürün ve hizmet gibi olguların internet ortamında dijital kanallar ile pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlamanın en etkili yolu internet reklamlarıdır. Bu olguların internet ağı üzerinde reklam döngüsüne dokularak doğru kitleye ulaşması sağlanır. Dijital pazarlamanın kanalları aşağıda sıralanmıştır.

  1. Arama motoru reklamları ( Google, Yandex, Bing )
  2. Sosyal medya reklamları ( Facebook, İnstagram, Twitter)
  3. Toplu mail gönderimi
  4. Video arama motoru reklamları (Youtube)
  5. Yeniden Pazarlama dijital yöntemleri
  6. Web sitesi SEO(Arama motoru optimizasyonu)

 

dijital pazarlama

dijital pazarlama

Yukarıda bahsedilen 6 ana başlıkta ki kanallar dijital pazarlamanın en etkili yollarıdır. Bir firmanın doğru kitlelere internet üzerinden ulaşmanın en kolay yoludur. Aynı zamanda bu kanallar pazarlama sektöründe en kısa vadede sonuç alınan yöntemlerdir. Bu yöntemleri aşağıda sırası ile açıklıyoruz ;

Arama Motoru Reklamları : Tüm internet kullanıcıları hemen hemen her gün ulaşmak istediği şeyi internet üzerinden aratır. Bu aramalarda bizlere büyük fayda sağlayan arama motorları kullanılır. En sık kullanılan arama motoru Google ve Yandex’tir. Buralarda kişiler almak istediği ürün ve hizmeti arayarak kısa zamanda bulabilirler. Bu arama motorlarına verilen reklamlar ise istediğiniz olguyu doğru kitleye hemen göstermenizi sağlar. Örneğin bir fotoğrafçı iseniz, Buraya verdiğiniz reklamlar “düğün fotoğrafçısı” diye aratan bir müşteriye çok kısa zamanda ulaşmanızı sağlar. Bu dijital pazarlama yöntemi en sık kullanılan yöntemlerden biridir.

Soysal Medya Reklamları : Kullanıcıların mesai saatleri dışında kullandıkları en etkili mecralardan diğeri ise sosyal medyalardır. Bu mecralarda paylaşılan reklamlar hem doğru kullanıcı odakları olur, hemde doğru kitleye ulaşır. Sizlerin hizmet veya ürünlerinizi bu sosyal medya mecralarında oluşturarak direkt müşteriye dijital pazarlama anlamında reklamlarınızı yönetebiliriz.

Toplu Mail Gönderimi : Kurumsal yapıda olan tüm firmalar kişisel ve kurumsal mail adreslerini her gün kontrol etmektedir. Günün her saatinde sıklıkla kullanılan mail adreslerine gelen e-postaları etkili bir biçimde gönderildiği taktirde kullanıcıyı kendisine çeker. Sizlerin ürün veya hizmetinizi kurumsal yapıda şablonlarla toplu mail olarak tüm potansiyel müşterilerinize tanıtabiliriz.

Video Arama Motoru Reklamları : Türkiye’de en sık kullanılan video arama motoru Youtube’dir. Bu arama motorunda dönen videolarda istediğiniz reklamlar videoların başlangıcında veya ortasında gösterilebilir. Youtube izlenme oranlarına bakıldığında, bu etkili bir dijital pazarlama yöntemidir.

Yeniden Pazarlama Yöntemi : Kullanıcılar arama motorunda yaptığı aramaları, kullandıkları tarayıcılar hafızasına alır. Ve diğer aramalarında veya ziyaret ettiği web sayfalarında bu hafızaya alınan kelimelere göre reklamlar kullanıcılara gösterilir. Bu sayede müşterilere yeniden hatırlatma yapılır. Yeniden hatırlatma durumu müşterilerin yüzde 70 oranında geri dönüşünü sağlamaktadır. Bu yeniden pazarlama yöntemi Google Adwords reklamlarında kullanılmaktadır.

Web sitesi SEO : Bir web sayfanız var ve ziyaretçiniz az ise, bu hizmeti mutlaka almalısınız. Google ve diğer arama motorlarında kullanıcıların sizi bulması için sizin belirlediğiniz kelimelerde web sayfanızın en üst sıralarda çıkması oldukça önemlidir. Bu yapılan araştırmalar ve testler neticesinde üst sıralarda çıkan firmaların cirolarını ciddi oranda arttırdıkları tespit edilmiştir. Hatta doğru strateji geliştiren firmaların başka bir dijital pazarlama yöntemine ihtiyaç duymadıkları da görülmüştür.

Firmanızın, etkinliğinizin veya ürününüzün daha çok ve doğru kitlelere ulaşmasını, ve buna bağlı olarak daha çok müşteri çekmek istiyorsanız dijital pazarlama paketlerimizden birini almanızı tavsiye ediyoruz.

Aşağıda bulunan teklif formunu doldurarak, sizlere kısa sürede dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.